Ota yhteyttä

Puun osto

LÖYDÄ LÄHIN PUUNOSTAJA

Puunostajamme tuntevat sekä talousmetsänhoidon että paikalliset ympäristöolot. Metsäasiantuntijamme tukevat ja palvelevat metsänomistajaa puun myynnissä ja osaavat ottaa huomioon tärkeimmät puukauppaan sekä puunkorjuuseen liittyvät asiat.

Kutsu metsäasiantuntijamme metsäkäynnille keskustelemaan leimikostasi. Löydät lähimmän puunostajasi alla olevasta listauksesta, ota yhteyttä!

Hailuoto, Ii, Haukipudas, Yli-Ii, Kiiminki, Kuivaniemi, Oulu, Kempele, Oulunsalo, Tyrnävä, Muhos, Utajärvi, Vaala

PERTTI MOILANEN

Metsäasiantuntija
+358 44 256 8472
pertti.moilanen@junnikkala.com

Vihanti, Kärsämäki, Kestilä, Piippola, Pulkkila, Pyhäntä, Haapavesi

Juhani Hintsala

Metsäasiantuntija
+358 40 829 6678
juhani.hintsala@junnikkala.com

Lumijoki, Liminka, Siikajoki, Raahe, Rantsila, Tyrnävä

KAI PELKONEN

Metsäasiantuntija
+358 50 545 6051
kai.pelkonen@junnikkala.com

Oulainen

Risto Härö

Metsäasiantuntija
+358 50 360 8200
risto.haro@junnikkala.com

Ylivieska, Alavieska, Sievi, Nivala, Reisjärvi

Joonas Peltosaari

Metsäasiantuntija
+358 45 871 9666
joonas.peltosaari@junnikkala.com

Pyhäjoki, Merijärvi, Kalajoki, Lohtaja

Markus Vuollet

Metsäasiantuntija
+358 44 063 9359
markus.vuollet@junnikkala.com

Kannus, Kälviä, Ullava

Jonna Lahtinen

Metsäasiantuntija
+358 44 0639 366
jonna.lahtinen@junnikkala.com

Toholampi, Kaustinen, Veteli, Halsua, Lestijärvi, Perho

Mikko Kemppainen

Metsäasiantuntija
+358 44 0639 209
mikko.kemppainen@junnikkala.com

Kokkola, Luoto, Kruunupyy, Pedersöre, Pietarsaari, Uusikaarlepyy, Evijärvi, Kauhava, Lappajärvi, Vimpeli

Mikko Huttula

Metsäasiantuntija
+358 45 788 163 34
mikko.huttula@junnikkala.com